ТЕСТ
Чи вмієте ви створювати презентації?
Є типові помилки, які погіршують навіть цікаву презентацію. Перевірте, чи не допускаєте ви їх. Поїхали!

P.S. У відповідях даємо підказки, як уникнути цих помилок.

РОЗПОЧАТИ ТЕСТ
Ви користуєтесь шаблонами для створення презентацій?
Правильне застосування шаблонів автоматизує частину ручної роботи і допомогає робити презентації швидше. Спробуйте використати шаблони для полегшення роботи.
Люди часто використовують різні шаблони, через що заголовки і вирівнювання «скачуть» у всій презентації. Не потрібно так.
Чудово, ви використовуєте функціонал програми для власного блага!
Порада — перевіряйте, щоб усі заголовки були одного розміру, а текст був однаково вирівняний у всій презентації.
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
РЕЗУЛЬТАТ
Які зображення ви використовуєте?
Ви відповідально підходите до презентації, це похвально. Доречно використані симпатичні зображення сильно підіймають рівень вашого дизайну.
Картинки з першої видачі пошуку часто захищені авторским правом і їх неможна використовувати у презентаціях. Не забувайте налаштувати у Гугл пошуку фільтр на права використання. Користуйтесь сервісами для пошуку безкоштовних зображень (unsplash.com, pixabay.com).
Візуальний ряд дуже важливий, він допомагає утримати увагу аудиторії і проілюструвати складні поняття. Як варіант, можна додати іконки, вони розбавлять текст і внесуть акценти у дизайн.
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
РЕЗУЛЬТАТ
Які кольори ви використовуєте у презентаціях?
Якщо ви не дизайнер, використовуйте спеціальні сайти, щоб підібрати кольорову палітру. У нашій статті про ресурси для презентацій є список таких сайтів.
Колів повинен передавати змістове навантаження. Ми раді, що ви це розумієте!
Велика кількість кольорів відволікає аудиторію. Колів повинен передавати змістове навантаження. Намагайтесь використовувати один акцентний колір.
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
РЕЗУЛЬТАТ
А що у вас із шрифтами?
Основний текст з використанням декоративного шрифту погано читається. Не радимо використовувати їх у презентаціях. Їх можна використовувати тільки для привертання уваги, наприклад, у заголовках.
Ви — молодець! Не забувайте, що кожен новий шрифт повинен виконувати певну функцію у вашому дизайні.
Робота з текстом визначає рівень вашого дизайну слайдів. Зі стандартними шрифтами презентація часто виглядає так, ніби під час її створення не хвилювались про те, що вийде у підсумку.

Використовуйте контрастні шрифти або різні накреслення одного шрифту, підбирайте інтерліньяж, вирівнюйте текст по лівому краю. Детальніше про шрифти прочитайте у нашій статті.
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
РЕЗУЛЬТАТ
Як ви використовуєте анімацію у презентації?
Недоречне використання анімації перетягує увагу від змісту презентації. Використовуйте анімацію, щоб виділити головне або вразити. Анімація також доречна, щоб показувати інформацію протягом розповіді.
Ви недооцінюєте її можливості. Наприклад, інструмент Morph може додати слайдам вау-ефект. Доречно використовувати анімацію, щоб виділити головне або вразити.
Супер! Ви знаєте, як утримати увагу аудиторії і не перенасичити презентацію зайвим контентом.
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
РЕЗУЛЬТАТ
Як ви закінчуєте презентацію?
О ні! Навіть круту презентацію такий слайд зможе потопити. Докладніше про погані фінальні слайди у нашій статті. Ми радимо в останньому слайді вказати контакти або Сall-to-Аction, якщо це доречно.
Ви — молодець і усе правильно робите :) Ще можете вказати Сall-to-Аction, якщо хочете, щоб люди виконали певну дію: купили, зателефонували, прочитали.
Буде добре, якщо ви закінчите презентацію так, щоб людям було зрозуміло що робити далі. Вкажіть контакти, щоб люди могли з вами зв'язатися пізніше; посилання на сайт компанії, щоб люди більше про вас дізнались; Сall-to-Аction, щоб підштовхнути людей до того, що вам потрібно.
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
РЕЗУЛЬТАТ
Ви тренуєтесь, щоб вкладатися у таймінг виступу?
Супер! Дуже важливо достримуватись регламенту під час виступу.
Велика неповага до аудиторії — затягувати презентацію. Також без репетицій у вас може не вистачити часу, щоб завершити свою думку, і доведеться поспішати. Краще потренуватись і бути впевненим у своєму виступі.
Цей спосіб дає низьку точність, оскільки не показує реальний час презентації. Краще прогнати презентацію і побачити, скільки часу займає ваш виступ.
ДАЛІ
ПЕРЕВІРИТИ
РЕЗУЛЬТАТ
Ви — новачок у створенні презентацій
На жаль, не усі ваші презентації успішні =(
Але це легко виправити! Тренуйте надивленість, користуйтесь ресурсами, які допоможуть правильно підібрати кольори і шрифти. Також, пройдіть онлайн-курс Pro PowerPoint, який зроблений спеціально для того, щоб прокачати базові навички створення презентацій.
ЩЕ РАЗ
Ви — любитель презентацій!
Ви створюєте непогані презентації, але іноді допускаєте помилки. Ваші презентації захоплюють слухачів, але не завжди досягають мети. Приходьте до нас на курс Pro PowerPoint, і ми допоможемо вам прокачатися у створенні успішних презентацій.
ЩЕ РАЗ
Ви — гуру презентацій!
Ваші презентації гідні виступів на TED. Ви знаєте як зацікавити аудиторію і привернути її увагу! Так тримати!

P.S. Ви вже вмієте працювати зі шрифтами, кольорами і анімацією. Якщо хочете робити презентації ще крутіше, дізнатися про сторіборди і мудборди, проходьте наш інтерактивний онлайн-курс Pro PowerPoint.
ЩЕ РАЗ